Per LIETUVĄ žvyrkeliais – Trans Euro Trail

Ar kada pagalvojote ar įmanoma apkeliauti LIETUVĄ vengiant pagrindinių kelių ir važiuojant tik žvyrkeliais? Jeigu pagalvotoje, tai nebegalvokite – įmanoma. Tiesa, turiu patikslinti – visos Lietuvos neapkeliavau, tiesiog vadovaudamasis Trans Euro Trail maršruto rekomendacijomis Lietuvą “perskordžiau” žvyrkeliais nuo Latvijos iki pat Lenkijos sienos.

Prie to pačio, dar turiu pridurti, kad keliavau ir “skrodžiau” Lietuvą ne vienas, prie manęs prisijungė brolis. Ir dar turėčiau paminėti, kad Trans Euro Trail maršrutas yra skirtas enduro motociklams, bet dėl gan plokštaus lietuviško reljefo, taip keliauti galima su šiek tiek padidinto pravažumo automobiliu.

Bendrai įveikėme apie 90% trąsos, nepažeisdami KET ir aplenkdami vietas į kurias automobiliu visai nesinorėjo lįsti, taip prisukdami apie 700 kilometrų (Oficialaus maršruto ilgis – 660 km.). Užtrukome dvi pilnas dienas, nakvojome tiesiog gamtoje.

Rekomenduoju užmesti akį į maršrutą ir bent mažą dalį juo pavažiuoti. Lėkdami autostrada Vilnius – Kaunas tokios Lietuvos nepamatysite.

Plačiau apie mūsų nuotykius rašo LRT.LT

Maršrutas – https://www.transeurotrail.org/lithuania

Tags: